物料参数
| Package: | PG-LQFP-64 |
| Qualification: | Automotive |
| ISO 26262: | ASIL-D |
| Target Application: | Safe Control |
| Target Application: | Safe Computing |
| Operating Voltage: | NoneV |
| VQ (multiple): | 4.0V or 5.5V |
| VQ (multiple): | 1.0V |
| VQ (multiple): | 1.8V |
| VQ (multiple): | 5.8V |
| VQ (multiple): | 5.0V |
| VQ (multiple): | 5.0V |
| VQ (multiple): | 3.3V |
| VQ (multiple): | 3.3V |
| Tolerance: | 2% |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iout: | NonemA |
| Iq: | 70.0µA |
| Comments: | Automotive Safety PMIC |
| Comments: | companion power IC for Aurix™ MCU and peripherals |
| Comments: | Buck PreReg |
| Comments: | Buck PostReg for core supply |
| Comments: | Buck PostReg for highspeed interface supply |
| Comments: | Boost PostReg |
| Comments: | 3 linear PostRegs (µC, RefLDO, TRX) |
| Comments: | StandBy-LDO |
| Comments: | ISO 26262-compliant |
| Comments: | Grade 0 |
| Comments: | Safety Features |
| Regulator Type: | Pre-Buck |
| Regulator Type: | Post-Buck |
| Regulator Type: | Post-Boost |
| Regulator Type: | Post-LDO |
| Enable (=Inhibit): | yes |
| Reset: | yes |
| Over Voltage Protection: | yes |
| Watchdog: | Window-WD |
| Watchdog: | Functional-WD |
| Operating Temperature: | None°C |
| Base Product: | TLF4D985Qx |
| Classification: | ISO 26262-compliant |
无库存
