物料参数
| Family: | XMC1200 |
| Green Product: | yes |
| Green Product: | yes |
| Halogen-free: | yes |
| Frequency: | 32.0MHz |
| SRAM (incl. Cache): | 16.0kByte |
| Flash: | 32.0kByte |
| Digital I/O Pins: | 26 |
| Serial I/O Interfaces: | 2 |
| UDB: | UART |
| UDB: | SPI |
| UDB: | I²C |
| UDB: | I²S |
| CPU: | ARM Cortex-M0 |
| Secondary Core: | N/A |
| DMA Channels: | 0 |
| External Bus Interface: | no |
| Temperature: | -40 to 85°C |
| Power Mode: | clock gating possible |
| On-chip Clock Generation: | yes |
| I/O Operation Voltages: | 5.5V |
| I/O Operation Voltages: | 1.8V |
| Touch/LED Matrix Control: | yes |
| On-chip Voltage Regulator: | yes |
| Real Time Clock: | yes |
| Floating Point Unit: | no |
| Watchdog Timer: | yes |
| Qualification: | Industrial |
| Timer/Counter: | 4 |
| Additional Features: | Temp. Sensor |
| Instruction Width([bits]): | 32/16 |
| Timed I/O Pins(PWM, CAPCOM): | 6 |
| A/D Input Lines (incl. FADC): | 10 |
| EEPROM Emulation(Data-Flash): | Emulated |
无库存
