物料参数
| Number of ADC Modules: | 2.0 |
| On-chip Voltage Regulator: | yes |
| On-chip Clock Generation: | yes |
| Oscillator Watchdog: | yes |
| A/D Input Lines (incl. FADC): | 10 |
| Additional Features: | BCCU, 3x ACMP, Temp. Sensor |
| CAN Nodes: | 0 |
| DMA Channels: | 0 |
| DSP Functionality: | no |
| Digital I/O Pins: | 26 |
| External Bus Interface: | no |
| Floating Point Unit: | no |
| Watchdog Timer: | yes |
| Power Mode: | clock gating possible |
| Program Memory: | 32.0kByte |
| Real Time Clock: | yes |
| SRAM (incl. Cache): | 16.0kByte |
| Serial I/O Interfaces: | 2 |
| Temperature: | -40 to 105°C |
| Timed I/O Pins(PWM, CAPCOM): | 13 |
| Timer/Counter: | 4 |
| Touch/LED Matrix Control: | no |
| Type of Memory: | Flash |
| Type of Serial I/O Interfaces: | UART |
| Type of Serial I/O Interfaces: | SPI |
| Type of Serial I/O Interfaces: | I²C |
| Type of Serial I/O Interfaces: | I²S |
| Instruction Width([bits]): | 32/16 |
| Fast Flash Programming: | no |
| I/O Operation Voltages: | 1.8V |
| I/O Operation Voltages: | 5.5V |
| Qualification: | Industrial |
| Family: | XMC1200 |
| CPU: | ARM Cortex-M0 |
| Frequency: | NoneMHz |
| Flash: | 32.0kByte |
| Secondary Core: | N/A |
| SRAM: | 16.0kByte |
| EEPROM Emulation(Data-Flash): | Emulated |
| Budgetary Price €/1k: | 1.04 |
无库存
